10 praktycznych wskazówek pokerowych

0
336
5/5 - (1 vote)

Każdy chce stać się lepszym pokerzystą, ale wielu brakuje podstawowych form nauki i strategii pracy, takich jak nauka ranking kasyn online w polsce. Specjalnie dla ciebie wybraliśmy proste wskazówki, które, jeśli potraktujesz je poważnie, z pewnością uczynią cię lepszym graczem, niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy zaawansowanym graczem. Miłej lektury.

Bądź pewny siebie w momencie podejmowania decyzji

Bądź otwarty na analizę własnej gry podczas swojej podróży rozwoju w pokerze. Nawet jeśli jesteś najlepszym graczem na świecie, w pewnym momencie staniesz w obliczu sytuacji, w której nie będziesz pewien najlepszego ruchu. Właśnie dlatego poker jest zarówno zabawny, jak i wymagający. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest zmniejszenie częstotliwości kontrowersyjnych sytuacji, a można to osiągnąć poprzez zrozumienie podstaw i stałą praktykę.

Graj dwa razy częściej niż się uczysz

Poker to gra, która wymaga praktyki. Wiele decyzji podejmowanych przy stole pokerowym jest automatycznych, a im dłużej nie ćwiczysz, tym mniej dopracowane stają się te decyzje. Nauka pokera jest niezbędna, ale musisz grać regularnie, aby pozostać w formie. Kiedy wygrywasz duże pieniądze, nie zmieniaj swojego zarządzania bankrollem ani nawyków związanych z nauką.

Każdy gracz ma znajomego, który mógł wygrać duże turnieje, a ostatecznie stracił swoje zyski grając w grach cashowych lub rejestrując się do turniejów, które kosztowały znacznie więcej niż zwykle.

Pamiętaj, że poker to gra wzlotów i upadków

Aby przetrwać upadki, musisz działać odpowiedzialnie podczas rozdań. Nie oznacza to, że nie możesz być dumny ze swojego sukcesu i pewny siebie w kolejnym rozdaniu. Pamiętaj tylko, że dobra zabawa nie oznacza, że nagle stałeś się pokerowym bogiem, ani nie oznacza, że będzie trwać wiecznie.

Wybierz modalność pokera i ćwicz tę konkretną

Przełączanie się z jednej modalności na drugą spowoduje tylko utratę pieniędzy. Czy słyszałeś powiedzenie „wiesz coś, o czym nic nie wiesz”? Brzmi ono tak, jakby zostało stworzone dla pokera. Dlaczego miałbyś chcieć osiągać przeciętne zyski w każdym rodzaju gry, skoro możesz osiągnąć znakomite wyniki wybierając i ćwicząc jeden rodzaj gry? Krótko mówiąc, spędzaj swój czas mądrze i doskonal się w jednej rzeczy.

Wybierając turniej pokerowy, odłóż swoje ego na bok

O wiele lepiej jest przegrać w mniejszej lub słabszej grze, niż nie wygrać w większej i trudniejszej grze. Powinieneś zawsze stawiać się w pozycji, w której twoja przewaga będzie największa. Ponadto, jeśli ledwo wygrywasz w limitach, jest to znak, że nie jesteś jeszcze gotowy, aby tam grać.

Jeśli masz silną rękę, zdecyduj się na agresywną grę

To smutne widzieć, jak gracz z flush housem na stole sprawdza trzy razy, a jego przeciwnik sprawdza z powrotem na riverze. Młodzi gracze boją się wyrzucać graczy z puli.

W większości przypadków najlepiej jest obstawiać z najsilniejszymi układami, aby budować i chronić swoją pulę. Nie oznacza to, że zawsze powinieneś stawiać duże kwoty z najsilniejszą ręką. Możesz sprawdzić z najsilniejszym układem, jeśli jest mało prawdopodobne, że karta, która ci nie pasuje, pojawi się w następnych rozdaniach lub jeśli zakres przeciwnika składa się z rąk, które nie mają wartości wyłożenia. Jeśli jednak nie masz wątpliwości, zdecydowanie warto podjąć działanie.

Nie bądź zbyt pasywny

Jeśli jesteś nowy w pokerze, nie ma nic złego w bardzo konserwatywnej grze. Ale gdy będziesz coraz lepszy w grze, zdasz sobie sprawę, jak krucha jest gra w bardzo pasywny sposób. Wchodząc w mniejszą liczbę banków, masz mniejsze szanse na wykorzystanie swojej przewagi nad przeciwnikami – a co więcej, twoi przeciwnicy zrozumieją twój styl gry – a to oznacza przegraną.

Spróbuj odróżnić blef od prawdziwego zakładu

W razie wątpliwości najlepiej jest nie stawiać. Tylko dlatego, że twój przeciwnik sprawdza na flopie, nie oznacza, że powinieneś postawić zakład ze średnim lub słabym układem. Często początkujący gracze nie zwracają uwagi na to, jak niebezpieczna jest sytuacja na stole i przegrywają, gdy ich przeciwnik pokaże lepszą kartę. Właśnie dlatego powinieneś obstawiać rundę ze zrównoważonym zakresem. Oznacza to, że grupa rąk, z którymi powinieneś obstawiać rundę, powinna składać się z rąk, które obstawiają, aby skorzystać (od najgorszych) i rąk, które obstawiają, aby blefować (tj. mogą sprawić, że najlepsze ręce spasują) – i określić złoty środek.

Im wcześniej w rozdaniu, tym więcej powinieneś blefować

Powinniśmy blefować częściej na flopie, trochę mniej na turnie i minimum na riverze. W końcu im bliżej początku rozdania, tym większą rolę odgrywają karty w naszych rękach.

Badania pokazują, że aby postawić zakład na riverze ze zrównoważonym zakresem (tj. zakresem składającym się z odpowiedniej liczby rąk obstawiających zarówno valley, jak i blefujących), musimy blefować proporcjonalnie mniej w przyszłości. Wynika to z faktu, że nasze blefy będą miały większą wartość na wczesnych etapach, a także dlatego, że będziemy mieli okazję blefować ponownie na późniejszych etapach, więc możemy blefować częściej, zachowując zrównoważony zakres.

Na wczesnych etapach turnieju graj tak, jakby to była gra gotówkowa

Aby zgarnąć kwotę wygranej ze stołu, często będziesz musiał potroić swój pierwotny zakład (lub więcej). Oznacza to, że zamiast grać z obrony, powinieneś grać pewnie i agresywnie, aby zbudować swój ostateczny zakład i przejść dalej w turnieju. Jeśli masz słabą pulę i jesteś bliski przeskoczenia kwoty – możesz zacząć stosować styl gry bardziej zorientowany na przetrwanie.

W tym artykule podzieliliśmy się z Tobą dziesięcioma wskazówkami i strategiami pokerowymi, które pomogą Ci poprawić swoje umiejętności i osiągnąć lepsze wyniki – a co za tym idzie, wygrywać więcej. Nie mamy wątpliwości, że korzystając z tych wskazówek – na pewno odniesiesz sukces. Dziękujemy za uwagę.