Recenzja: Jump Force – Połączenie wszechświatów w jednej grze

0
351
4/5 - (1 vote)

Wstęp

Jump Force, wydany przez Bandai Namco Entertainment, to gra bijatyka 3D, która łączy w sobie różne wszechświaty znane z anime i mangi. Jak się sprawuje w praktyce? Czy fani rozpoznają swoje ulubione postacie i będzie im się podobać? Sprawdzamy!

Opis gry

Jump Force to nietypowy tytuł. Jest to gra bijatyka, w której możemy walczyć jako postacie z różnych serii anime i mangi, takich jak Naruto, Dragon Ball, One Piece, Bleach, Hunter x Hunter i wiele innych. Gra została wydana na wiele platform, takich jak PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Grafika i Prezentacja

Grafika

W Jump Force grafika jest zdecydowanie jednym z mocniejszych punktów. Twórcy starali się oddać każdą postać w jak największym detalu, dzięki czemu wyglądają one niezwykle realistycznie. Możemy to zauważyć na przykład w przypadku postaci takich jak Goku czy Luffy, które są bardzo dobrze odwzorowane.

Scenariusz i Fabuła

Fabuła

W Jump Force fabuła jest dość prosta, ale zrozumiała. Wszystkie postacie z różnych serii anime i mangi zostały połączone w jednym świecie przez tajemniczą siłę. Muszą one teraz połączyć siły i walczyć, aby ocalić swój świat.

Mechanika Gry

Mechanika

Jump Force jest bijatyką 3D, więc większość czasu spędzamy walcząc. W grze mamy do dyspozycji różne kombinacje ataków, które możemy używać w zależności od wybranej postaci. Czasami może to być trochę skomplikowane, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia z tego typu grami, ale po kilku rundach powinno się to stać bardziej naturalne.

Muzyka i Dźwięk

Muzyka

Muzyka w Jump Force jest doskonała. Utwory są energiczne i pasują do szybkiego tempa gry. Dźwięki są również dobrze dopasowane do akcji na ekranie.

Podsumowanie

Ostateczna Ocena

Jump Force to solidna bijatyka, która powinna przypaść do gustu fanom anime i mangi. Mimo kilku drobnych wad, gra oferuje dużo zabawy, szczególnie gdy gra się z przyjaciółmi. Jest to zdecydowanie tytuł, który warto sprawdzić, zwłaszcza jeśli jesteś fanem serii, które są reprezentowane w grze.
W skali 1 do 10, daję Jump Force solidne 7.5. Gra posiada fantastyczną grafikę i dużą różnorodność postaci, ale mogłaby mieć trochę więcej głębi w mechanice walki oraz w fabule. Jeżeli jednak jesteś fanem serii anime i mangi, które pojawiają się w Jump Force, z pewnością będziesz zadowolony.

Plusy:

Wspaniała grafika
Duża różnorodność postaci
Muzyka pasująca do tempa gry

Minusy:

Fabuła mogłaby być bardziej rozbudowana
Mechanika walki mogłaby mieć więcej głębi

Wnioski:

Jump Force to gra, która ma wiele do zaoferowania, zwłaszcza fanom anime i mangi. Mimo kilku drobnych wad, jest to gra, która zasługuje na uwagę.