Recenzja Street Fighter 6

0
312
4/5 - (1 vote)

Wstęp

„Street Fighter 6” („SF6”), najnowsza odsłona kultowej serii gier walki od Capcomu, jest bez wątpienia jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów w 2023 roku. Poza kilkoma małymi zmianami, gra nie odbiega zbytnio od swojego źródła – ale czy to zły znak?

Grafika

Projekt postaci

Dobrze zaprojektowane postacie to zawsze była mocna strona serii „Street Fighter” i „SF6” nie jest wyjątkiem. Nowa szata graficzna pozwala na jeszcze głębsze, bardziej szczegółowe modele postaci, co jest widoczne szczególnie podczas animacji.

Sceny walki

Areny walki są niezwykle szczegółowe, z dynamicznym oświetleniem i interaktywnym tłem. Każda scena ma swoją unikalną atmosferę, która dodaje głębi do każdej walki.

Gameplay

System walki

Nowa mechanika wprowadzona w „SF6” niesie ze sobą pewne kontrowersje. Z jednej strony, Capcom wyraźnie stara się zbalansować grę tak, aby była dostępna dla nowych graczy, ale jednocześnie zachować głębię i złożoność, której oczekują weterani serii.

Różnorodność postaci

Dostępnych jest kilka różnych postaci, z różnymi umiejętnościami, co pozwala na różnorodność stylów walki. Każda postać ma swoją unikalną dynamikę, co przekłada się na różnorodność gry.

Dźwięk i Muzyka

Ścieżka dźwiękowa

Ścieżka dźwiękowa „SF6” to fantastyczna mieszanka starej i nowej muzyki. Klasyka serii „Street Fighter” jest obecna, ale jest też wiele nowych kompozycji.

Effekty dźwiękowe

Effekty dźwiękowe są solidne, a udźwiękowienie jest dobre. Każdy cios brzmi inaczej, co dodaje dodatkowego realizmu do walki.

Podsumowanie

„Street Fighter 6” to solidna kontynuacja serii, która zasługuje na uwagę zarówno nowych, jak i doświadczonych graczy. Gra posiada parę niedociągnięć, ale w gruncie rzeczy, jest to tytuł, który zasługuje na miejsce w każdej kolekcji miłośnika gier walki. Czy jest to najlepsza gra w serii? To pytanie pozostawiam do dyskusji fanów. Ale jedno jest pewne – „Street Fighter 6” przynosi dość świeżego powietrza do serii, jednocześnie utrzymując elementy, które sprawiły, że „Street Fighter” stał się tak kultowy.

Zalety i wady

Zalety:

Zróżnicowane, dobrze zaprojektowane postacie
Szczegółowe i dynamiczne sceny walki
Przyjemna dla ucha ścieżka dźwiękowa
Nowa mechanika walki, która dodaje głębię grze

Wady:

Czasami niezbalansowany system walki
Brak innowacji w porównaniu do poprzednich części

Ocena końcowa

„Street Fighter 6” to gra, która ma wiele do zaoferowania. Jest to solidny tytuł, który na pewno przyniesie wiele godzin zabawy zarówno nowym, jak i doświadczonym graczom.

Grafika: 8/10
Dźwięk: 8/10
Gameplay: 7/10
Ogólna ocena: 7.5/10

Ostatecznie, pomimo kilku wad, „Street Fighter 6” jest grą warta uwagi. Możliwe, że nie przyciągnie ona wielu nowych fanów do serii, ale na pewno zadowoli tych, którzy już kochają „Street Fighter”.